Informacje

Nasza hodowlana przygoda rozpoczęła się od wielkiej miłości dla pierwszego przedstawiciela rasy maine coon o imieniu Alex, który dołączył do naszej rodziny w 2003 roku. Prawie od razu chcieliśmy się nim pochwalić całemu światu, dlatego postanowiliśmy zapisać się do Stowarzyszenia Hodowców Kotów Rasowych w Polsce ówczesnego jedynego legalnego przedstawiciela FIFe w Polsce, aby wziąć z naszym milusińskim udział w wystawach.

Dla osób nie wtajemniczonych FIFe to Federation Internationale Féline - organizacja zrzeszająca organizacje hodowców kotów rasowych z Europy, Azji oraz Ameryki Południowej. FIFe jest największą na świecie federacją felinologiczną.  Aktualnie FIFe zrzesza 42 kluby z 40 krajów.

Jesteśmy członkiem FIFe już 20 lat.

Aleks objeździł z nami wiele zagranicznych wystaw ostatecznie otrzymując tytuł European FIFe Champion (EC). Był nie tylko przepięknym wielkim kocurem ale także naszym wielkim przyjacielem. Stopniowo nasza rodzina się powiększała (Alex dostał narzeczoną Elisabeth), a my w międzyczasie braliśmy udział w wystawach wielu krajach Europy, w weterynaryjnych szkoleniach krajowych i międzynarodowych dotyczących rozrodu, dietetyki, pielęgnacji zdrowia kotów hodowlanych, diagnostyki usg itp.

Nasze koty są wolne od Felv/FIV i są przebadane genetycznie w międzynarodowych laboratoriach. Każde parowanie jest przemyślane. Kocięta do kochania wydajemy do nowych domków tylko po dwukrotnych szczepieniach i odrobaczeniach, kastracji oraz po podpisaniu umowy. Nasze kociaki z prawami hodowlanymi mieszkają w Polsce, Niemczech, Włoszech, Ukrainie, Francji, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Danii, Irlandii, Meksyku, Japonii, Chinach. Maluchy są w takim przypadku przygotowywane wg standardów weterynaryjnych naszego i docelowego kraju zamieszkania. Pomagamy także w aranżacji bezpiecznej podróży.

Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem – zapraszamy do kontaktu.

Script logo